dke.katowice.pl

Wiadomości
W 74. roku życia, 49. roku Chrystusowego kapłaństwa zmarł ksiądz Wacław Basiak, emerytowany proboszcz Parafii Świętej Katarzyny w Jastrzębiu-Zdroju - Górnym. Jego pogrzeb odbędzie się w środę, 1.04.br. w Parafii Świętej Katarzyny w Jastrzębiu-Zdroju - Górnym w ścisłym gronie rodziny o godzinie 11 w kaplicy na cmentarzu, później Msza św. w kościele. Księży prosi się o odprawienie Mszy świętych "u siebie", wiernych świeckich o modlitwę za zmarłego oraz duchową łączność. Pogrzeb będzie transmitowany za pomoca kanału internetowego Youtube https://www.youtube.com/channel/UCDcUXlozqAVhPvBmE7tQnyQ
Katowice, 13-03-2020 ZARZĄDZENIE DYREKTORA Domu św. Józefa

W dniach od 13 do 29 marca 2020 roku

Odwołuję:

1. Rozdawanie komunii św. w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym ( oprócz wezwań w nagłych przypadkach ).

2. Nabożeństwa odprawiane w naszej Kaplicy: gorzkie żale, droga krzyżowa, wystawienie Najświętszego Sakramentu.

3. Spotkania w kawiarence.

Zalecenia szczegółowe:

1. W czasie Mszy św. mając na uwadze niebezpieczeństwo zakażenia się wirusem drogą kropelkową osoby świeckie będą przyjmowały komunię św. na rękę pod jedna postacią.

2. W czasie Mszy św. nie podajemy sobie rąk przy znaku pokoju.

3. Proszę o ograniczenie wyjść poza dom i zawieszenie działalności duszpasterskiej w parafiach.

4. Przypominamy o całkowitym zakazie odwiedzin w naszym Domu na terenie całego obiektu łącznie z portiernią.

5. Przekazanie rzeczy powinno odbywać się za pośrednictwem portiera.

6. Przypominam o częstym myciu rąk i powstrzymaniem się od podawania rąk przy powitaniach.

7. Przy wchodzeniu do domu proszę o dezynfekcję rąk.

8. W sytuacji podwyższonej temperatury oraz występujących objawów jak ból głowy, suchy kaszel, osłabienie, problemy z oddychaniem proszę o natychmiastowe TELEFONICZNE powiadomienie ( proszę nie przychodzić osobiście ) pielęgniarkę dyżurną na oddziale NZOZ ZOL.

9. W przypadku zakażenia wirusem choćby jednej osoby Dom św. Józefa będzie objęty całkowitą kwarantanną, bez możliwości wychodzenia na zewnątrz.

Dyrektor Domu św. Józefa Ks. Łukasz Stawarz
W poniedziałek 10.02.2020 r. zmarł w Domu Św. Józefa w Katowicach – w 90 roku życia i w 64 roku kapłaństwa - śp. Ks. Tadeusz Orszulik, emerytowany proboszcz parafii św. Klemensa w Lędzinach. Ceremonie pogrzebowe odbędą się w czwartek 13 lutego 2020 r. w Lędzinach: godz. 12 – modlitwa różańcowa, potem I stacja pogrzebu w kościele św. Klemensa; godz. 14 – Msza św. pogrzebowa w kościele św. Anny. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
Dzień Wszystkich Świętych i święto zmarłych jak co roku mają swój urok i piękny religijny wymiar. Na pobliskim cmentarzu tłumy ludzi. Pamiętamy o zmarłych kapłanach i w najbliższy wtorek niektórych z nich odwiedziny na miejscach pochówku.

Wspólne świętowanie z okazji święta patronalnego pracowników Służby Zdrowia.

W sobotę 12 października księża emeryci archidiecezji katowickiej przeżywali w Domu św. Józefa swój dzień skupienia.

W kaplicy domu księży emerytów sprawowano uroczystą Eucharystię, podczas której abp Wiktor Skworc podziękował ks. Hawlowi za pięcioletnią posługę na rzecz Domu.

W czasie piątkowej Mszy Św. dziękowaliśmy Pani Bogu za 60 lat Kapłaństwa księży domowników: Józefa Walasza, Henryka Skorupy i Justyna Olesia.