dke.katowice.pl

Wiadomości
O krzyżu jako największej tajemnicy zbawienia mówił bp Grzegorz Olszowski podczas Eucharystii w Domu Księży Emerytów.
Grzegorz Olszowski modlił się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego wraz z księżmi emerytami zamieszkującymi Dom św. Józefa w Katowicach. – Patrzcie na krzyż, jako na największą tajemnicę zbawienia – powiedział podczas homilii.
- W tym domu tym bardziej nie trzeba nikomu tłumaczyć jak ciężki może być krzyż. Ale pamiętajcie, że Królestwo Niebieskie osiąga się przez trudy – usłyszeli uczestnicy Eucharystii od bp Olszowskiego.
- Nie po raz pierwszy gościmy Cię w tym domu. Jednak po raz pierwszy jako biskupa. Jesteśmy Ci wdzięczni za Twoją pasterską posługę oraz za udzielone nam dzisiaj błogosławieństwo – powiedział na zakończenie Eucharystii ks. Henryk Jonczyk dziękując pomocniczemu biskupowi archidiecezji katowickiej za wspólną modlitwę.
Hierarcha przed końcowym błogosławieństwem podziękował wszystkim obecnym za zaproszenie. – Równocześnie proszę Was, starszych, doświadczonych kapłanów, abyście mieli odwagę zwrócić uwagę młodemu biskupowi gdy coś w mojej posłudze, w moim życiu, będzie nie tak jak trzeba – dodał.
Biskup Grzegorz Olszowski przyjął święcenia w minioną środę, w uroczystość Matki Bożej Piekarskiej. Od tego czasu pełni urząd biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej. Jako jedną ze swoich pierwszych posług podjął Eucharystię dla księży emerytów archidiecezji katowickiej.